Diğer Siteler

Tarafımdan oluşturulan ve güncellenen siteler:

1. Eski İstanbul Fotoğrafları 

www.eskiistanbul.net

İstanbul'da bir yeri, bir eseri tanımlayan ve açık telif hakkı barındırmayan, genelde 1970 öncesinde çekilmiş fotoğrafları isimlendirip, etiketleyerek gerek duyulduğunda seri şekilde ulaşılmasını sağlıyorum. Elde edilen en yüksek çözünürlükler kullanılmaktadır. Sosyal ortamlarda paylaşan çok ama bu şekilde başka bir arşiv örneğine denk gelmedim.


2. Türkiye ve Osmanlı Coğrafyasından Eski Fotoğraflar

www.eskiturkiye.net


Eski İstanbul'un İstanbul harici ve bugün Türkiye dışında kalan ama Türk eserlerinin olduğu şehirlerin de olduğu kardeşi.


3. İstanbul ve Türkiye Kültür Varlıkları Harita Konumları

www.kulturenvanteri.net


Yıllardır eser grupları bozunda Google Haritalar üzerinde tuttuğum envanter haritaları.

4. İstanbul Üzerine Yazılar ve Kültür Arşivleri

www.istanbulium.net


Önceleri gezi yazıları ile başlayıp zamanla İstanbul eser ve fotoğraf arşivine dönüşen; İstanbul'a dair elime geçen ama başkalarının kolayca ulaşamadığı harita ve kitap listelerini de barındıran site.


5. Kişisel Döküntüler - Blog

www.canercangul.net


Diğer sitelere ayırdığım vakitten ötürü pek fazla güncelleyecek vakti bulamasam da, aklıma takılan, söylemek istediklerimi söylediğim site.

6. Fotoğraf Arşivim

www.canercangul.com


Yıllardır çeşitli ortamlarda tuttuğum fotoğraflardan istediğim verimi alamayınca artık şart oldu. Kişisel fotoğraf arşivim. Özellikle İstanbul ve Türkiye fotoğrafları. Tek tek isimlendiriyor ve tanımlıyorum. Aradığımda kolayca ulaşabiliyorum. Daha bekleyen çok işi var, ağır yürüyor.Bu sitelerin haricinde bazı sitelere destek veriyor, bazı ortamlarda da özellikle fotoğraf ve video paylaşıyorum.


7. Ukrayna Haber Sitesi

www.ukrhaber.com

Bir süredir Ukrayna'da yaşadığım için Ukrayna'ya dair iyi bir haber ve bilgi sitesi ihtiyacını gideriyoruz.