Hakkımızda

Daha önce Tumblr'da yaptığımız arşiv çalışmasında sitenin bir gün aniden kapanması üzerine başka bir çözüm arayışımız oldu. Birkaç gün sonra sitemiz geri açılmasına rağmen, belirli bir sınıflandırmaya sahip arşivin bir anda elimizden uçabileceği riskinden ötürü farklı bir ortamda daha tutmanın gereğini yakından hissetmiş olduk. Fotoğrafların bilgisayarımızda yahut internette bir şekilde olması derdimizi çözmüyor. Çünkü hem detayları hem de etiketlerle birlikte fotoğrafların bir değeri var. 


Bilgisayarda kayıtlı mesela 5 bin fotoğraf eğer sınıflandırılmamışsa aradığınızı bulmanız pek kolay değildir. Ki bu sınıflandırmayı lokal bilgisayarda yapmak hem kolay değil; hem de sürdürülebilir olmuyor. 

Fotoğraflar Tumblr sayfasında durmaya devam edecektir. Aynı zamanda bir kopyasını da burada tutacağız. Zaman içinde ana sitemiz burası olacaktır. Umuyorum ki uzun yıllar bunu sürdürebiliriz.


Ayrıca Tumblr'daki maksimum 1280 px sınırı ortadan kaldırdığımız için daha yüksek çözünürlüklü fotoğrafları kullanma durumumuz olacaktır.